Zapisy odbywają się poprzez e-mail: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl

Prosimy, aby w mailu pojawiła się informacja o proponowanym terminie wycieczki oraz nr telefonu zamawiającego. Prosimy o planowanie wycieczek z minimum tygodniowym wyprzedzeniem.

Koszt godzinnej wycieczki wynosi 200 zł brutto dla grupy do 15 osób. Przy większej liczbie uczestników grupa zostanie podzielona na podgrupy liczące do 15 osób, a koszt zajęć pomnożony przez liczbę podgrup. W cenę biletu wliczony jest koszt udziału w zajęciach 2 opiekunów.

Płatności za zajęcia należy dokonać przelewem na konto Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego nr 73 1160 2202 0000 0000 6084 9724 do 3 dni roboczych przed planowaną wycieczką.


Odkryj Ogród
Dostępne od wtorku do piątku
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

To zajęcia, które skupiają się na poznaniu Ogrodu Botanicznego UW oraz na obserwacjach przyrodniczych. Z jakich części składa się kwiat? Kogo wabi swoim kolorem i zapachem? Dlaczego symbolem Ogrodu jest miłorząb i dlaczego warto chronić gatunki roślin? Te oraz inne zagadnienia przyrodnicze będziemy poruszać podczas godzinnych spacerów przyrodniczych prowadzonych przez edukatorów Ogrodu Botanicznego UW.

W cieniu tropików – zajęcia w szklarni
Dostępne od środy do piątku
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Przystosowania roślin do życia w lesie tropikalnym są fascynujące! W czasie tych zajęć poznamy rośliny, które w poszukiwaniu światła wspinają się i rosną w koronach drzew. Zobaczymy także te rośliny, które na co dzień zjadamy, jak np. kawa, kakaowiec, czy ananas. Przeniesiemy się również do suchych rejonów Afryki i Ameryki Południowej, by przyjrzeć się kaktusom i wilczomleczom.

Barwnym szlakiem w Ogrodzie Botanicznym - spacer o roślinach barwierskich
Dostępne od wtorku do piątku,
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Czy z pomocą roślin można pofarbować sobie ulubioną bluzkę? Jakie kolory uzyskamy? Czym są barwniki w roślinach i jak je wyciągnąć? Czy można roślinnie pofarbować sobie włosy?Podczas spaceru poznamy rośliny barwierskie rodzimej flory, jak i barwiących przybyszów z dalekich krajów. Zobaczymy rośliny dające szlachetne kolory, pospolite w roślinnym świecie żółcienie oraz takie, które skrzętnie chowają swoje barwy. Dowiemy się, jak przygotować się do barwienia w domu. Odkryjemy także w jaki sposób dzięki farbowaniu roślinami można być „less waste” i w konsekwencji mniej obciążać środowisko naturalne.

O rozsiewaniu roślin – warsztaty botaniczne w ogrodzie
Dostępne od wtorku do piątku
Czas trwania: 75 minut
Koszt: 300 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Orzech, niełupka, pestkowiec – jak rozpoznać różne typy owoców? Dlaczego mają tak zróżnicowane kształty? Zapraszamy na spacer z botanikiem. Poznacie różnorodne owoce roślin okrytozalążkowych i sposoby rozsiewania się nasion.

Bomby nasienne – warsztaty kompostowe w ogrodzie
Dostępne od poniedziałku do piątku
Czas trwania: 75 minut
Koszt: 300 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Kompost, zwany czasem czarnym złotem ogrodników, to nic innego jak przetworzone w naturalny nawóz resztki organiczne, które każdy i każda z nas może używać w domowej uprawie roślin. Podczas warsztatów dowiecie się czym jest kompost i po co kompostujemy? Poznacie również odpowiedź na pytanie dlaczego kompost jest bardziej ekologicznym wyborem niż ziemia dostępna w sklepach? Poznacie informacje praktyczne, m.in. o budowie kompostownika oraz wspólnie zrobimy kompostowe kule nasienne, dzięki którym wybrane przez Was miejsca rozkwitną łąkowymi kwiatami.

Huby, czyli czy martwe drewno jest martwe?
Dostępne od wtorku do piątku
Czas trwania: 90 minut
Koszt: bezpłatne (pula ograniczona), 300 zł/grupa 15-osób
Wiek: 4-8. klasa

Czym huba różni się od maślaka? Z jakiego powodu jedno i drugie nazywamy grzybem? Widzimy huby na żywych osłabionych drzewach, porastają pniaki w lesie i zwalone kłody. Uważamy zwykle, że są szkodnikami. Czy tak jest rzeczywiście? To zajęcia, które przybliżą nam te mało znane organizmy.