Drzewa - zajęcia dendrologiczne w Ogrodzie
Dostępne od poniedziałku do piątku
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Czy na to drzewo mógł patrzeć nasz pradziadek? Ile lat żyją drzewa i dlaczego ich obecność jest tak ważna w miastach? Zapraszamy na zajęcia dendrologiczne w naszym Ogrodzie wśród wielu wyjątkowych drzew, stanowiących pomniki przyrody. Gdy opadną liście, możemy bliżej przyjrzeć się pokrojom drzew, kształtom ich pąków i fakturze kory.


Ptaki i krzaki – zajęcia edukacyjne z ornitologiem w ogrodzie
Dostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 11:00
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Spotykamy je wszędzie – na ulicach, w parkach, nad Wisłą. Ptaki – jedyne stworzenia wyposażone w pióra. Wszędobylskie, rozgadane, kolorowe. Wyruszmy na spacer po parku i poznajmy pierzastych mieszkańców Ogrodu. Kto śpiewa najgłośniej, a kto najpiękniej? Ile gatunków wypatrzymy i usłyszymy? Po co ptakom pióra? Które gatunki ptaków odlatują do ciepłych krajów? A może są takie, które przylecą do nas zimą? Przekonajcie się sami!W cieniu tropików – zajęcia w szklarni
Dostępne od środy do piątku
Czas trwania: 60 minut
Koszt: 200 zł brutto / dla grupy 15-osobowej

Przystosowania roślin do życia w lesie tropikalnym są fascynujące! W czasie tych zajęć poznamy rośliny, które w poszukiwaniu światła wspinają się i rosną w koronach drzew. Zobaczymy także te rośliny, które na co dzień zjadamy, jak np. kawa, kakaowiec, czy ananas. Przeniesiemy się również do suchych rejonów Afryki i Ameryki Południowej, by przyjrzeć się kaktusom i wilczomleczom.