SPACERY

Wszystkie zajęcia dla dzieci przygotowywane są z uwzględnieniem podstawy programowej szkoły podstawowej.

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez zgłoszenie mailowe na adres: wycieczki.ogrod@uw.edu.pl W zgłoszeniu należy podać wiek grupy, nazwę wycieczki, preferowany termin oraz nr telefonu zamawiającego. Skontaktujemy się z Tobą mailowo lub telefonicznie.

Wycieczkę należy zarezerwować najpóźniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
Koszt godzinnej wycieczki dla grup szkolnych liczących do 15 osób wynosi 300 brutto.
Przy większej liczbie uczestników grupa zostanie podzielona na podgrupy liczące do 15 osób, a koszt zajęć pomnożony przez liczbę podgrup.
W cenę biletu wliczony jest koszt udziału w zajęciach 2 opiekunów.

Płatności za zajęcia należy dokonać przelewem na konto Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego nr 73 1160 2202 0000 0000 6084 9724 najpóźniej 3 dni robocze przed planowaną wycieczką.

Przy rezerwacji terminu prosimy o deklarację czy potrzebują Państwo faktury VAT.


Odkryj Ogród
Dostępne od wtorku do piątku w godz. 9 – 14
Czas trwania: 60 minut
Limit: 45 osób
Wiek: 1-8 klasa

To zajęcia, które skupiają się na poznaniu Ogrodu Botanicznego UW oraz na obserwacjach przyrodniczych. Z jakich części składa się kwiat? Kogo wabi swoim kolorem i zapachem? Dlaczego symbolem Ogrodu jest miłorząb i dlaczego warto chronić gatunki roślin? Te oraz inne zagadnienia przyrodnicze będziemy poruszać podczas godzinnych spacerów przyrodniczych prowadzonych przez edukatorów Ogrodu Botanicznego UW.

Ptaki i krzaki
Dostępne od wtorku do piątku w godz. 9 – 11
Czas trwania: 60 minut
Limit: 15 osób
Wiek: 1-8 klasa

Spotykamy je wszędzie – na ulicach, w parkach, nad Wisłą. Ptaki – jedyne stworzenia wyposażone w pióra. Wszędobylskie, rozgadane, kolorowe. Wyruszmy na spacer po parku i poznajmy pierzastych mieszkańców Ogrodu. Kto śpiewa najgłośniej, a kto najpiękniej? Ile gatunków wypatrzymy i usłyszymy? Po co ptakom pióra? Przekonajcie się sami!

W cieniu tropików – zajęcia w szklarni
Dostępne od wtorku do piątku w godz. 9 – 14
Czas trwania: 60 minut
Limit: 45 osób
Wiek: 1-8 klasa

Przystosowania roślin do życia w wilgotnym lesie tropikalnym są fascynujące. Poznamy rośliny, które w poszukiwaniu światła wspinają się i rosną w koronach drzew. Zobaczymy jak rośnie kawa, kakaowiec, ananas, bananowiec. Przeniesiemy się do suchych rejonów Afryki i Ameryki Południowej, by przyjrzeć się kaktusom i wilczomleczom.

WARSZTATY

Wyprawa po zamorskie korzenie
Dostępne od września do grudnia.
Czas trwania 90 minut
Koszt: 450 zł za grupę 15-osobową
Limit: 30 osób
Wiek: 1- 8 Klasa

Skąd się wzięło powiedzenie: “Uciekać, gdzie pieprz rośnie”? Czy wszystkie przyprawy korzenne są faktycznie korzeniami? W trakcie tych warsztatów wybierzemy się w niebezpieczną podróż po świecie w poszukiwaniu cennych przypraw korzennych.

Huby, czyli czy martwe drewno jest martwe?
Zajęcia dostępne od wtorku do piątku
Czas trwania: 90 minut
Koszt: 450 zł za grupę 15-osobową
Limit: 30 osób
Wiek: 1- 8 Klasa

Czym jest huba? I czym różni się od maślaka? Zajęcia, które przybliżą nam te mało znane organizmy.

Z jakiego powodu jedno i drugie nazywamy grzybem?

Widzimy huby na żywych osłabionych drzewach, porastają pniaki w lesie i zwalone kłody. Uważamy zwykle, że są szkodnikami. Czy tak jest rzeczywiście? Lekcja odpowiada podstawie programowej szkoły podstawowej.

SezoNowość - warsztaty botaniczno-kulinarne
Zajęcia dostępne w środy
Koszt: 750 zł za grupę 15-osobową
Czas trwania: 2,5 h
Limit: 30 osób
Wiek: 1- 8 Klasa

Czy wiesz co akurat rośnie na ogrodowych grządkach? A co z tego można by zjeść? Przyjdź na warsztaty botaniczno-kulinarne o sezonowości a przekonasz się, dlaczego warto poznać rośliny i wprowadzić je do swojego jadłospisu. Może odkryjesz smaki, których jeszcze nie znasz? Podczas warsztatów będziemy oglądać rośliny stosowane w kuchni, a następnie wspólnie przyrządzimy sezonowe dania.