Rozpoczynamy niezwykłą przygodę z ilustracją botaniczną!
Zapraszamy na jednodniowe warsztaty, podczas których namalujecie ilustrację botaniczną. Będzie to dla Was nie tylko ćwiczenie, ale też idealny prezent świąteczny dla Was lub dla bliskiej Wam osoby.


2 TERMINY: 10 i 11 grudnia
w godz. 10.00 – 18.00
(z przerwą kulinarną w godz. 13.00 – 14.00)

Koszt udziału: 350 PLN
Grupa nie będzie większa niż 10 osób.
Zgłoszenia przyjmujemy do 6 grudnia.


Podczas warsztatów dowiecie się, czym jest ilustracja botaniczna oraz jakie panują obecnie trendy w tej dziedzinie sztuki. Dowiecie się dlaczego wciąż ten rodzaj ilustracji nie traci na znaczeniu i poznacie różne techniki malarskie. Porozmawiamy o świetle i cieniu – jak je wykorzystać w malarstwie botanicznym.

W części praktycznej nauczycie się malować 3 różnymi technikami akwarelowymi: wet on wet, wet on dry, dry brushing.
Najważniejsze to opanować wodę i farbę – nauczycie się trzymać je w ryzach. W efekcie stworzycie swoją ilustrację botaniczną!

DLA KOGO?
Kurs jest przeznaczony dla osób o każdym stopniu zaawansowania. Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i już malujące. Planujemy pracę w niewielkich grupach – praca indywidualna da nam możliwość dostosowania się do potrzeb wszystkich uczestników kursu.

MATERIAŁY
Dla wszystkich uczestników przygotowaliśmy materiały potrzebne na początek tej przygody.

Jeśli chcielibyście zakupić paletę 12 profesjonalnych farb akwarelowych do malarstwa botanicznego (w metalowej kasetce) z paletą kolorów wybranych przez Izabelę Wolską-Kuśmider – zgłoście to przy zapisach na kurs.

Zapraszamy!


ZAPISY
Obowiązują zapisy! Zgłoś chęć udziału w kursie na adres: wycieczki@biol.uw.edu.pl, podaj wybraną datę.

Poczekaj na informację zwrotną z potwierdzeniem udziału w kursie w wybranym terminie. Następnie dokonaj płatności i odeślij potwierdzenie przelewu na ten sam adres e-mail (do 3 dni).

Wszelkich dodatkowych informacji udzieli Państwu Magdalena Oprządek – tel. 609 987 444, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00 –14.00.

WAŻNA INFORMACJA #Covid19
Ze względu na bezpieczeństwo prowadzącej kurs oraz z troski o zdrowie wszystkich uczestników kursu, osoba zgłaszająca się na kurs zobowiązuje się przedstawić:
ważny certyfikat szczepienia przeciw Covid-19
ważny certyfikat ozdrowieńca (Covid-19)
wynik ujemny testu na Covid-19 wykonany nie wcześniej niż 3 dni przed datą rozpoczęcia kursu.

Zgoda na udział w kursie jest jednoznaczna z akceptacją REGULAMINU KURSU.


PROWADZĄCA
Izabela Wolska-Kuśmider – DipSBA(Dist) – studiowała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz ukończyła Studia Malarstwa Botanicznego w St Albans (Wielka Brytania) organizowanych przez SBA – The Society of Botanical Artists.
Jest członkinią stowarzyszeń: SBA – The Society of Botanical Artists i ASBA – American Society of Botanical Artists.

WYSTAWY
– „Ulotne" w Fangorówce, Villa Botanica w Powsinie, 2018 r.
– Plantae 2021 w Londynie.
Materia Botanica – Ogrod Botaniczny UW 2021 r.